covid - 3 opatrreni
podzim main

Proběhlo

Polovina měsíce dubna a května bude v Dragounu patřit výstavě s názvem Kufr vzpomínek ve spolupráci s Domovem důchodců Bystřany.

Domov důchodců Bystřany s občanským sdružením Deštník realizovali projekt Kufr vzpomínek, který využívá  vzpomínek a jejich výtvarného ztvárnění v práci se seniory jako přirozeného zdroje smyslové aktivizace, seberealizace a hledání identity člověka. Výsledkem je 25 reminiscenčních kufrů vyrobených seniory Ústeckého kraje a seniory žijícími v Domově důchodců Bystřany. Každý kufr je výsledkem mnoha hodin naslouchání, rozhovorů, emocí a tvůrčí činnosti.

Projekt umožnil zúčastněným seniorům uvědomit si své místo ve společnosti, přispěl  k propojování generací jako způsobu začleňování starých lidí žijících v institucích i v domácím prostředí. Napomohl předávání životních zkušeností a moudrostí, sdílení prožitků spojených se vzpomínáním, předat životní zkušenosti a moudrosti, vyrovnat  se s negativními zkušenostmi.

Spolutvůrcům kufrů nabídl možnost navázat úzký kontakt, nové  pohledy a chápání osudů oslovených seniorů. Výstava v Obchodním centru Dragoun bude k vidění do 15. května 2017.

pepco do sedmeho rijna orion do 13 rijna
altmanbossini triko zdarma

Jste na stránce: Obchodní centrum Dragoun / Akce a novinky / Proběhlo

Užijte si nákupy v největším obchodním centru v Chebu!


 

Copyright © Obchodní centrum Dragoun 2020